Red Dead Redemption 2 PC Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Red Dead Redemption 2 PC Çıkış Tarihi Ne Zaman?

26.12.2018

Red Dead Redemption 2'yi PC de görebilecek miyiz? Rockstar'ın açık dünya Vahşi Batı oyunu Red Dead Redemption 2, tek oyunculu sürümünün yanı sıra, beta sürümünde yeni başlatılan online modla Ekim ayının sonlarında çıkış yaparak büyük beğeni topladı. Ancak şimdiye kadar, oyun yalnızca Xbox One ve PS4'te kullanılabilir durumda.

Peki bir konsolunuz yok ve PC sahibiyseniz, Red Dead Redemption 2 ‘ nin muhteşem atmosferine dahil olma ihtimaliniz nedir?

Bir PC sürümüne işaret eden en yeni söylentileri inceledik ve ne zaman çıkacağı konusunda en iyi tahminde bulunmaya çalıştık.

Söylentiler arasında oyunun resmi satıcıları arasında bulunan MediaMarkt’ın kısa bir süre 31 Aralık 2019 tarihine işaret eden bir PC sürümünden bahsettiği ve daha sonra bu içeriği kaldırdığı var. Öte yandan, bir rockstar çalışanının LinkedIn profilinde oyunun PC sürümünde emeği geçenler şeklinde bir paylaşım yapıp daha sonra kaldırdığı yönünde bir söylenti mevcut.

Oyuncunun Güvenli Limanına Hoş Geldiniz!

Peki ne zaman PC'de Red Dead Redemption 2'yi görebiliriz? Bu noktada Rockstar'ın 2018 sonundan önce bir duyuru yapması pek mümkün değil gibi duruyor. Eğer bir şey olursa, Ocak ayında yapılan bir duyuru, yeni yıla ilgiyi sürdürmek için Rockstar için yerinde bir hamle olabilir.

2010 da çıkan Red Dead Redemption hiç bir zaman PC ye gelmemiş olsa da, Rockstar’ın diğer iki açık dünya oyunu GTA IV ve GTA V konsol çıkış tarihlerinden 6 ay sonra PC sürümleri ile raflarda yerlerini aldılar. Bu bilgiden hareketle Read Dead Redemption 2 PC sürümü için 2019’un Nisan ve Mayıs aylarına gözlerimizi çevirmemiz mantıklı gibi duruyor.

Red Dead Redemption 2 satın alarak PC lerinde oynama hayalleri kuran oyunseverler için görüldüğü üzere umit veren gelişmeler ve söylentiler şimdilik bunlar.

Açık Dünya oyunları içerisindeki ölçek göz önünde bulundurulduğunda, bu oyunların farklı bir sistemde çalışmasını sağlamak zaman alıyor ve 6 aylık bir süre bunun için anlayışla karşılanması gereken bir süre gibi gözüküyor.

Daha oyunlu günler dileğiyle...


GameHarbor Editör Ekibi